Jednota filozofická
Centrum pro práci s renesančními texty
Centrum pro práci s renesančními texty
ISNS 2017
Submission Philosophica
Nebojme se myslet
Centrum pro práci s patristickými, středověkými a renesančními texty

Aktuality

 

Thursday14.August2014

Dům zahraniční spolupráce

Dům zahraniční spolupráce (DZS) je příspěvková organizace, zřízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a plní úkoly, které plynou ze zajišťování školských, vzdělávacích a dalších styků se zahraničím podle pokynů ministerstva. DZS má na starosti řadu mezinárodních programů a realizuje aktivity vztahující se k oblasti podpory vzdělávání. Služby DZS jsou určeny jak jednotlivcům, studentům, pedagogům, ředitelům všech typů škol a dalším odborníkům, tak organizacím a firmám věnujícím se vzdělávání i orgánům místních samospráv a v neposlední řadě také Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

 

http://www.dzs.cz/cz/zaci-studenti-a-absolventi/vysoke-skoly/

Tvrdý
Sunday13.July2014

Kurzy dr. Filipa Tvrdého v zimním semestru 2014/2015

Studenti třetího ročníku na webu najdou sylabus a podrobný program kurzu Novověká filosofie (NVF). V případě jakýchkoli nejasností mě - prosím - kontaktujte.

 

Pro další zájemce jsou nachystány předběžné anotace následujících volitelných kurzů: Neformální logika a teorie argumentace (NLA, vyučováno společně s Mgr. Martinou Juříkovou a Mgr. Zuzanou Rybaříkovou), David Hume (VP1A, vyučováno společně s Mgr. Adélou Rádkovou) a Problémy současné filosofie III (PSF3). Upozorňuji též na plán letošní Jednoty filozofické (JF14Z).

Tvrdý
Sunday13.July2014

Přednáška a seminář dr. Olivera Curryho

V pátek 5. září 2014 na naší katedře vystoupí dr. Oliver Curry z University of Oxford. Od 10:00 hodin pronese přednášku o vztahu morální psychologie a morální filozofie, od 14:00 povede seminář nad textem "Who's Afraid of the Naturalistic Fallacy?". Akce je veřejně přístupná a koná se v Kapli Božího těla na Uměleckém centru UP Konvikt. Studenti se zájmem o ubytování či jinou podporu ať se laskavě přihlásí dr. Filipovi Tvrdému. Program a doporučenou literaturu najdete zde.

 

Připomínáme také, že 22. a 23. září na témže místě vystoupí prof. Peter Millican z Hertford College na University of Oxford. Detaily budou upřesněny.

Příloha 1: plakat-curry.pdf
Tvrdý
Friday13.June2014

Termíny státnic/obhajob v září

Milí studenti,

ve STAGu jsou od dnešního dne vypsány termíny na BSZZK/BCDP (2.9.2014) a SZZK/MADP (3.9.2014). Na státnice/obhajoby se máte možnost zapsat do 27.6.2014 (do 11h.), poté bude STAG uzavřen. Rozpis bude vyvěšen poslední týden v srpnu, a to v Kalendáři akci naší katedry .

Krylová
Saturday6.September2014

Workshop THE ETHICS OF COPYING

8-11 July 2014
Zentrum für interdisziplinäre Forschung, Universität Bielefeld, Methoden 1, D-33615 Bielefeld, Germany

 

Many copyright holders think that the restrictions on permissible copying – which differ from state to state – should be more severe. At the same time, many people worldwide make use of the technical means of copying without any sense of guilt, even though they are breaking the law. Some even call for a liberalisation or even abolition of the copyright and related rights. This major discrepancy between the legal assessment of many acts of copying and the general lack of any sense of guilt indicates a normative deficit: we are in dire need of an ethics of copying. The task of an ethics of copying would be to find just arrangements between all parties affected by copying, to influence legal developments, and to support the development of intersubjective moral standards that allow for distinguishing between legitimate and illegitimate copy processes. The workshop aims at examining the possibility and the perspectives of an ethics of copying. Speakers include Mark Alfino, Jan Bäcklund, Amrei Bahr, Lionel Bently, Dieter Birnbacher, Christoph Brumann, Massimiliano Carrara, Thomas Dreier, Charles Ess, Darren Hudson Hick, Wybo Houkes, Hans Nieswandt, David Oels, Alexander Peukert, Aram Sinnreich, Philipp Theisohn. There are no conference fees. Since participation requires an invitation by the ZiF, anyone who wishes to participate is kindly requested to contact the organizer of the conference, Reinold Schmücker (res@wwu.de). Free accommodation is available for 5 PhD students or postdocs.

Tvrdý
Tuesday6.May2014

Aktualizovaný program Letní filosofické školy

viz příloha

Šebela
Thursday6.March2014

Přednáška: Was Xenophanes a sceptic? (12.6.2014)

Zveme všechny na přednášku prof. D. Kuboka "Was Xenophanes a sceptic?"

Více informací  - viz pozvánka.

Příloha 1: CRT_Kubok.pdf
Krylová
Wednesday28.May2014

Handouty na zítřejší přednášky

V příloze najdete handouty na zítřejší přednášky prof. Montague a prof. Strawsona.

Příloha 1: Montague_1.pdf
Příloha 2: Strawson_1.pdf
Tvrdý
Monday26.May2014

Letní filosofická škola!!!

Srdečně zveme všechny zájemce na již tradiční Letní filosofickou školu - pojďte trávit první červencový týden příjemným letním přemítáním a filosofickým soubytím a soužitím! Bližší info viz přiložený soubor, další informace u dr. Šebely.

Příloha 1: Pozvánka LFŠ.doc
Šebela
Sunday25.May2014

Připomenutí přednášek Strawsona a Montague

Připomínáme, že ve čtvrtek a pátek u nás vystoupí prof. Michelle Montague a prof. Galen Strawson. Přikládáme další doporučený studijní text, v němž Strawson odmítá narativitu ve vědách o člověku - právě toho se týká jeho páteční přednáška. Zájemcům mohu doporučit i rozhovor pro podcast Philosophy Bites, kde Strawson vysvětluje své důvody pro přijetí panpsychismu ve filosofii mysli.

  • Galen Strawson, "Against Narrativity", Ratio, Vol. 17, No. 4 (2004), pp. 428-452. [PDF]
Tvrdý
< Novější | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | Starší >

Nejnovější aktuality

Mon, 8.10.2018
Spřátelená Katedra filozofie a společenských věd FF UHK pořádá letní školu v Broumově. ...
Tue, 6.11.2018
Vážení a milí příznivci filosofie, dialogu a Letní filosofické školy, srdečně buďte ...
Tue, 29.5.2018
UČITELSKÁ ZPŮSOBILOST v prezenční formě (Studium v oblasti pedagogických věd) Bylo  ...
Mon, 21.5.2018
Filozofická fakulta UP vyzývá všechny studentky a studenty k hodnocení výuky v letním ...
Tue, 24.4.2018
Připomínáme studentům / uchazečům o doktorské studium filozofie, že mají možnost podat ...

Adresa

Katedra filozofie
Filozofická fakulta UP
Křížkovského 12
771 80 Olomouc

 

Sekretariát

Hana Krylová
telefon: 58563 3183
e-mail: hana.krylova@upol.cz

William 
James:

Mnoho lidí se domnívá, že myslí,
ač jenom nově řadí své předsudky.