Jednota filozofická
Centrum pro práci s renesančními texty
Centrum pro práci s renesančními texty
ISNS 2017
Submission Philosophica
Nebojme se myslet
Centrum pro práci s patristickými, středověkými a renesančními texty

Aktuality

 

Monday9.June2014

ORGANON IX. - Není chyba jako chyba

Ve dnech 11.-13.9.2014 bude u nás na katedře v učebně č. 1.16 probíhat ORGANON  IX.

Program najdete v přiloženém souboru.

Všichni jsou srdečně zváni.

Příloha 1: Organon IX.pdf
Krylová
Thursday9.January2014

Upomínka

V pátek 5. září 2014 na naší katedře vystoupí dr. Oliver Curry z University of Oxford. Od 10:00 hodin pronese přednášku "Morality as Cooperation: A Problem-Centred Approach", od 14:00 povede seminář nad textem "Who's Afraid of the Naturalistic Fallacy?". Akce je veřejně přístupná a koná se v Kapli Božího těla na Uměleckém centru UP Konvikt. Studenti se zájmem o ubytování či jinou podporu ať se laskavě přihlásí dr. Filipovi Tvrdému. Program a doporučenou literaturu najdete zde, přihlašovací jméno a heslo snad znáte.

Příloha 1: plakat-curry.pdf
Tvrdý
Thursday14.August2014

Konference "Logos kai Theos", Ostrava 1.9. - 2.9.2014

Katedra filozofie FF OU v Ostravě, Česká společnost pro studium Aristotela a jeho myšlenkového odkazu a Centrum pro studium středověké společnosti a kultury – VIVARIUM FF OU vás zvou na konferenci Λογος και Θεος , která se uskuteční v Ostravě ve dnech 1.-2.9.2014. 

Více informací najdete v příloze.

Krylová
Thursday14.August2014

Dům zahraniční spolupráce

Dům zahraniční spolupráce (DZS) je příspěvková organizace, zřízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a plní úkoly, které plynou ze zajišťování školských, vzdělávacích a dalších styků se zahraničím podle pokynů ministerstva. DZS má na starosti řadu mezinárodních programů a realizuje aktivity vztahující se k oblasti podpory vzdělávání. Služby DZS jsou určeny jak jednotlivcům, studentům, pedagogům, ředitelům všech typů škol a dalším odborníkům, tak organizacím a firmám věnujícím se vzdělávání i orgánům místních samospráv a v neposlední řadě také Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

 

http://www.dzs.cz/cz/zaci-studenti-a-absolventi/vysoke-skoly/

Tvrdý
Sunday13.July2014

Kurzy dr. Filipa Tvrdého v zimním semestru 2014/2015

Studenti třetího ročníku na webu najdou sylabus a podrobný program kurzu Novověká filosofie (NVF). V případě jakýchkoli nejasností mě - prosím - kontaktujte.

 

Pro další zájemce jsou nachystány předběžné anotace následujících volitelných kurzů: Neformální logika a teorie argumentace (NLA, vyučováno společně s Mgr. Martinou Juříkovou a Mgr. Zuzanou Rybaříkovou), David Hume (VP1A, vyučováno společně s Mgr. Adélou Rádkovou) a Problémy současné filosofie III (PSF3). Upozorňuji též na plán letošní Jednoty filozofické (JF14Z).

Tvrdý
Sunday13.July2014

Přednáška a seminář dr. Olivera Curryho

V pátek 5. září 2014 na naší katedře vystoupí dr. Oliver Curry z University of Oxford. Od 10:00 hodin pronese přednášku o vztahu morální psychologie a morální filozofie, od 14:00 povede seminář nad textem "Who's Afraid of the Naturalistic Fallacy?". Akce je veřejně přístupná a koná se v Kapli Božího těla na Uměleckém centru UP Konvikt. Studenti se zájmem o ubytování či jinou podporu ať se laskavě přihlásí dr. Filipovi Tvrdému. Program a doporučenou literaturu najdete zde.

 

Připomínáme také, že 22. a 23. září na témže místě vystoupí prof. Peter Millican z Hertford College na University of Oxford. Detaily budou upřesněny.

Příloha 1: plakat-curry.pdf
Tvrdý
Friday13.June2014

Termíny státnic/obhajob v září

Milí studenti,

ve STAGu jsou od dnešního dne vypsány termíny na BSZZK/BCDP (2.9.2014) a SZZK/MADP (3.9.2014). Na státnice/obhajoby se máte možnost zapsat do 27.6.2014 (do 11h.), poté bude STAG uzavřen. Rozpis bude vyvěšen poslední týden v srpnu, a to v Kalendáři akci naší katedry .

Krylová
Saturday6.September2014

Workshop THE ETHICS OF COPYING

8-11 July 2014
Zentrum für interdisziplinäre Forschung, Universität Bielefeld, Methoden 1, D-33615 Bielefeld, Germany

 

Many copyright holders think that the restrictions on permissible copying – which differ from state to state – should be more severe. At the same time, many people worldwide make use of the technical means of copying without any sense of guilt, even though they are breaking the law. Some even call for a liberalisation or even abolition of the copyright and related rights. This major discrepancy between the legal assessment of many acts of copying and the general lack of any sense of guilt indicates a normative deficit: we are in dire need of an ethics of copying. The task of an ethics of copying would be to find just arrangements between all parties affected by copying, to influence legal developments, and to support the development of intersubjective moral standards that allow for distinguishing between legitimate and illegitimate copy processes. The workshop aims at examining the possibility and the perspectives of an ethics of copying. Speakers include Mark Alfino, Jan Bäcklund, Amrei Bahr, Lionel Bently, Dieter Birnbacher, Christoph Brumann, Massimiliano Carrara, Thomas Dreier, Charles Ess, Darren Hudson Hick, Wybo Houkes, Hans Nieswandt, David Oels, Alexander Peukert, Aram Sinnreich, Philipp Theisohn. There are no conference fees. Since participation requires an invitation by the ZiF, anyone who wishes to participate is kindly requested to contact the organizer of the conference, Reinold Schmücker (res@wwu.de). Free accommodation is available for 5 PhD students or postdocs.

Tvrdý
Tuesday6.May2014

Aktualizovaný program Letní filosofické školy

viz příloha

Šebela
Thursday6.March2014

Přednáška: Was Xenophanes a sceptic? (12.6.2014)

Zveme všechny na přednášku prof. D. Kuboka "Was Xenophanes a sceptic?"

Více informací  - viz pozvánka.

Příloha 1: CRT_Kubok.pdf
Krylová
< Novější | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | Starší >

Nejnovější aktuality

Wed, 14.3.2018
Připomínáme studentům v předposledním ročníku studia, že  termín pro odevzdání ...
Sat, 3.3.2018
Program Olomouckého filozofického spolku na letní semestr 2017/2018.
Sat, 2.6.2018
Katedra klasické filologie nabízí na LS předměty typu "C": KKF/HF2 (History and ...
Tue, 30.1.2018
Centrum judaistických studií nabízí studentů filozofie C předmět "Engelmannův ...
Fri, 19.1.2018
Od února 2018 budou u magisterské státní závěrečné zkoušky používána ...

Adresa

Katedra filozofie
Filozofická fakulta UP
Křížkovského 12
771 80 Olomouc

 

Sekretariát

Hana Krylová
telefon: 58563 3183
e-mail: hana.krylova@upol.cz

W. V. O. 
Quine:

Patřím k té velké menšině nebo malé většině těch, kdo odmítají karteziánský sen o základech vědecké jistoty,
které by byly pevnější než sama vědecká metoda.